Ranking lokat bankowych

ranking lokat

Oszczędzać warto, a im wcześniej zaczniemy, tym lepiej dla nas. Jak jednak oszczędzać skutecznie? Jak lokować pieniądze, by nie traciły one na swej wartości? Tym, którzy chcą sobie ułatwić oszczędzanie, w pomocą przychodzą produkty bankowe. Dzięki nim łatwiej jest nam zabezpieczyć swój kapitał przed inflacją oraz przed naszymi pokusami. Banki mają dla nas wiele ciekawych ofert. Możemy skorzystać z tradycyjnych rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, jak i z licznych lokat.

Sprawdź ranking lokat.

Na rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy może trafiać nasza wypłata, z tego rachunku możemy też regulować wszelkie zobowiązania finansowe. To, co zostanie na koncie, będzie z kolei skutecznie chronione przed inflacją. Wybierając taki rachunek należy zatem zwrócić uwagę na oprocentowanie, od którego zależy skuteczność oszczędzania. Wysokość oprocentowania jest ważna i dla tych, którzy postanowią wybrać lokatę. W tym przypadku ważny jest też czas jej trwania. Lokata terminowa zazwyczaj wiąże się z umową, która zaznacza, iż wysokie odsetki możemy otrzymać tylko w chwili, gdy przez czas trwania lokaty nie będziemy wypłacać z niej pieniędzy. Jest to zatem dobry sposób inwestowania dla tych, którzy mają większe oszczędności i chcą je w mądry sposób powiększyć.

Zastanów się też, czy lepiej wybrać lokatę czy konto oszczędnościowe – https://www.eoborniki.pl/zycie-i-styl/rone/9598-lokata-czy-konto-oszczednosciowe-ktory-produkt-wybrac-do-gromadzenia-naszych-finansow.html

Ranking lokat – jak wybrać najlepszą

Każdy, kto ma wolne środki pieniężne zastanawia się jak można je korzystnie pomnożyć. Zdecydowana większość Polaków w takiej sytuacji wybiera lokaty terminowe. Ich oprocentowanie jest obecnie stosunkowo niskie dlatego też przybywa przeciwników korzystania z lokat terminowych. Warto jednak przyjrzeć się bliżej tym produktom. Faktycznie oprocentowanie obecnie oscyluje zwykle wokół jednego czy dwóch procent. Jeśli jednak dobrze się poszuka można znaleźć lokaty na cztery a nawet pięć procent. Faktem jest, że dotyczą one zwykle nowych klientów albo wymagają założenia konta osobistego w danym banku. Warto także śledzić okazje jakie się czasami zdarzają a są to wysoko oprocentowane lokaty wraz z gwarantowanym bonusem na przykład 50 zł. Ogólnie lokaty terminowe pozwalają zarobić stosunkowo niewiele zwłaszcza, że od zysku musimy odjąć jeszcze podatek. Warto jednak podkreślić, że lokaty są bardzo bezpiecznym sposobem pomnażania pieniędzy co ceni sobie wielu klientów. Najbardziej rozsądne jest trzymanie na lokatach pieniędzy, które nie są nam w najbliższych miesiącach potrzebne. Unikniemy wtedy sytuacji, gdy trzeba stracić część oprocentowania w przypadku wcześniejszego rozwiązania lokaty.